Διαμαντόπουλος: «Η ομάδα και ο κόσμος αξίζουν να σταθούμε αξιοπρεπώς»

Γιώργος Στράντζαλης01 Ιουλίου 2020

Ο Δημήτρης Διαμαντόπουλος μίλησε στη κάμερα των καναλιών NovaSports στο περιθώριο της ήττας του Άρη στο ΟΑΚΑ με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό με 2-0.

Ο επιθετικός του Άρη που έγραψε τα πρώτα του αγωνιστικά λεπτά για τη φετινή χρονιά και στάθηκε στην εικόνα που πρέπει να δείξουν οι παίκτες του Άρη στα εναπομείναντα παιχνίδια του μίνι πρωταθλήματος των Play-Off.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Δημήτρης Διαμαντόπουλος:

«Κάναμε ένα αρκετά καλό πρώτο ημίχρονο, είχαμε ευκαιρίες θα μπορούσαμε να έχουμε προηγηθεί με το φάουλ του Γκάμα. Μετά το γκολ που δεχτήκαμε προσπαθήσαμε με μεγάλες μπαλιές να απειλήσουμε την αντίπαλη άμυνα.

Ανοιχτήκαμε στη συνέχεια. Ήρθε και το δεύτερο γκολ και όλα έγιναν πολύ πιο δύσκολα. Έχουμε δυσκολίες, όμως πρέπει να σταθούμε αξιοπρεπώς γιατί το αξίζει η ομάδα και ο κόσμος της».