Δεύτερη νίκη για την Εθνική Γυναικών, 0-3 την Ανδόρα

Metrosport Team09 Απριλίου 2024

Εντυπωσιακή εμφάνιση από την Εθνική Γυναικών που επικράτησε με 0-3 της Ανδόρας για τη δεύτερη αγωνιστική των τρίτου ομίλου της προκριματικής φάσης του EURO 2025.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η Βεατρίκη Σαρρή έδωσε το προβάδισμα στη γαλανόλευκη από την άσπρη βούλα ενώ πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού η Σπυριδωνίδου διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Αλέξανδρου Κατηκαρίδη με ένα ωραίο σουτ. Οχτώ λεπτά αργότερα η Γκάτσου το τελικό 0-3 με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Οι συνθέσεις της αναμέτρησης

Ανδόρα (Άλμπερτ Γκαρθία): Βάσκεθ, Μάρκεθ, Γκονσάλβες (83' Βερτίθ), Μουέλας, Σιν (83' Γκαγιέγκο), Κολομπράνς (57' Γκάλινατ), Παλάου, Φερνάντεθ (57' Ρουσάφα), Ρόσας, Λούτς (75' Μαρτίν), Αρμενγκόλ.

Ελλάδα (Αλέξανδρος Κατηκαρίδης): Γιαννακούλη, Κοτσάκη, Γκάτσου, Παλαμά, Μήτκου, Σαρρή (73' Χαμαλίδου), Κακαμπούκη (73' Πέϊου), Μωραΐτου, Παπαδοπούλου (46' Χαλατσογιάννη), Πούλιου (73' Βαρδαλή), Κόγγουλη (38' Σπυριδωνίδου).