Δεν τα κατάφερε στη Λιβαδειά η Δόξα

Δημήτρης Καλαϊτζής21 Φεβρουαρίου 2020

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 18ης αγωνιστικής της Super League 2, η Δόξα Δράμας γνώρισε την ήττα από τον Λεβαδειακό με 3-2.

Οι «μαυραετοί» άρχισαν με τον καλύτερο τρόπο την αναμέτρηση, καθώς ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ με τον Σαμπανίδη στο 6΄.

Ωστόσο, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, αφού δέχτηκαν τρία γκολ από τους Βοιωτούς και μοιραία έφυγαν από το γήπεδο με άδεια χέρια.

Αρχικά, η ομάδα του Αντωνίου ισοφάρισε σε 1-1 με τον Ιωαννίδη στο 14΄ και στο 69΄ πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Πολέτο και δυο λεπτά καθάρισε το παιχνίδι με τον Μπαστιάνο στο 71΄.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 3-2 με τον Σαμπανίδη στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Λεβαδειακός (Σωτήρης Αντωνίου):
Μπάγιτς, Χατζηλάμπρος (46' Μύγας), Λιάγκας, Παντελιάδης (56' Μάντζιος), Βήχος, Καραχάλιος, Μεχία, Μπαστιάνος, Κονέ, Πολέτο (85' Νίκας), Ιωαννίδης.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κώστας Βασιλακάκης): Ηλιάδης, Σιώπης, Μαρκοπουλιώτης, Καψάλης, Παπαργυρίου, Παρασκευάς (74' Κόντος), Πινδώνης, Κρητικός, Αποστολίδης (64' Χάμοντ), Ρόβας (84' Παπαϊωάννου), Σαμπανίδης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Παρασκευή (21/2)

Λεβαδειακός - Δόξα Δράμας 3-2 (14′ Ιωαννίδης, 69′ Πολέτο, 71′ Μπαστιάνος – 6′, 90+3′ Σαμπανίδης)