Χωρίς να ιδρώσει ο Ηρακλής έκανε το 10Χ10

Metrosport Team19 Ιανουαρίου 2020

Του Παναγιώτη Σωτηρόπουλου

Τη δέκατη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια στον τρίτο όμιλο της Γ΄ ΕΠΣΜ πέτυχε ο Ηρακλής, καθώς επικράτησε 3-0 του Ερμή Μηχανιώνας στο Δημοτικό Γήπεδο του Ασβεστοχωρίου.

Οι φίλοι του Ημίθεου έδωσαν βροντερό παρών στο γήπεδο και δημιούργησαν τρομερή ατμόσφαιρα, δίνοντας μια μπλε νότα!

Στα αγωνιστικά, οι τυπικά γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και άγγιξαν το γκολ λίγο πριν το πρώτο 15άλεπτο, με τον Μάντινα να στέκεται άτυχος, καθώς το σουτ του βρήκε στο δοκάρι.

Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 35΄ με τον Φάλκο να χάνει τετ α τετ. Στα επόμενα λεπτά δεν άλλαξε κάτι, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν χωρίς σκορ στο ημίχρονο.

Με γκολ ξεκίνησε το δεύτερο μέρος για τον Ηρακλή, καθώς ο Σαχταρίδης έκανε το 1-0.

Τα πάντα τελείωσαν στο 63΄, με τον Περπερίδη να δίνει αέρα δυο τερμάτων στην ομάδα του.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Κανακούδης στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης.