-Χ-αμένη η Τότεναμ

Δημήτρης Καλαϊτζής27 Δεκεμβρίου 2020

Η Τότεναμ αν και βρέθηκε μπροστά στο σκορ, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, μένοντας στο ισόπαλο 1-1 με τη Γουλβς εκτός έδρας.

Έτσι, το συγκρότημα του Ζοσέ Μουρίνιο έμεινε για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι δίχως τρίποντο, με αποτέλεσμα να υποχωρήσει στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Τα «σπιρούνια» άρχισαν με τους καλύτερους οιωνούς την αναμέτρηση, καθώς προηγήθηκαν μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Ντομπελέ.

Οι Λονδρέζοι παρά το προβάδισμά τους, δεν μπόρεσαν να πάρουν το τρίποντο, με τη Γουλβς να τους τιμωρεί με τον Σαΐς (86΄), ο οποίος χάρισε έναν πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να πάρουν τη νίκη στις καθυστερήσεις, όμως ο Φάμπο την άφησε να πάει χαμένη!