Αυτοκτόνησε η Τότεναμ, 3-3 με τη Γουέστ Χαμ

Δημήτρης Καλαϊτζής18 Οκτωβρίου 2020

Κάζο ολκής για την Τότεναμ! Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο αν και βρέθηκε να προηγείται με 3-0 στο 16΄, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, μένοντας στο ισόπαλο 3-3 με τη Γουέστ Χαμ.

Ο χορός των γκολ άνοιξε μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Σον να κάνει το 1-0.

Επτά λεπτά μετά, ο Κέιν με απίστευτο τελείωμα έδωσε αέρα δυο τερμάτων στην ομάδα του, για να έρθει ο ίδιος παίκτης να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 16΄.

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο έκανε το λάθος να πιστέψει ότι το ματς τελείωσε και το πλήρωσε ακριβά, καθώς τα «σφυριά» την τιμώρησαν και έφυγαν με έναν τεράστιο βαθμό!

Αρχικά, ο Μπαλμπουενά μείωσε σε 3-1 στο 82΄, τρία λεπτά μετά ο Σάντσες άθελά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας, κάνοντας το 3-2 και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με μια φωτοβολία του Λαντσίνι διαμορφώθηκε το τελικό 3-3!