Αυτοκτονία ΕΠΟΣ για την Μπαρτσελόνα

Δημήτρης Καλαϊτζής06 Νοεμβρίου 2021

Αυτοκτονία ΕΠΟΣ για την Μπαρτσελόνα. Τι κι αν προηγήθηκε με 3-0 στο ημίχρονο, δεν κατάφερε να νικήσει τη Θέλτα στο Βίγκο, αφού ισοφαρίστηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Μόνο εύκολο δεν θα είναι το έργο του Τσάβι, που θα χρειαστεί να χτίσει από το μηδέν τους «μπλαουγκράνα», που πηγαίνουν από το κακό στο χειρότερο.

Η Μπαρτσελόνα άνοιξε το σκορ με τον Φάτι μόλις στο πέμπτο λεπτό της αναμέτρησης. Το 2-0 ήρθε στο 18΄ με τον Μπουσκέτς, για να έρθει 16 λεπτά μετά ο Ντεπάι να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Η Θέλτα παρά το σοκ του πρώτου ημιχρόνου, κατάφερε στην επανάληψη να πετύχει τρία γκολ και να πάρει έναν τεράστιο βαθμό. Αρχικά, μείωσε σε 1-3 με τον Άσπας στο 52΄. Στο 74΄ ο Νολίτο έκανε το 2-3 κι ενώ όλα έδειχναν ότι η Μπαρτσελόνα θα πάρει τη νίκη, ο Άσπας με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση, διαμόρφωσε το τελικό 3-3 στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.