Άξια της μοίρας της η Λίβερπουλ, έχασε πολύτιμους βαθμούς κόντρα στη Γιουνάιτεντ (vid)

Χρύσανθος Δοβλέτογλου07 Απριλίου 2024

Σε ένα παιχνίδι επιθετικό μονόλογο της Λίβερπουλ, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, οι Reds... κατάφεραν να χάσουν βαθμούς στο «Ολντ Τράφορντ» κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ προηγήθηκε στο 23' με τον Ντίαζ, πίεσε στη συνέχεια για να πετύχει και δεύτερο τέρμα πριν την ανάπαυλα, αλλά δεν το βρήκε και στο δεύτερο ημίχρονο η Μάντσεστερ ισορρόπησε.

Ισοφάρισε στο 50' με τον Φερνάντες, μετά από τραγικό λάθος στην άμυνα της Λίβερπουλ και πέρασε μπροστά με απίθανο τεχνικό σουτ του Μαινού στο 67'.

Η Λίβερπουλ πέτυχε το 2-2 στο 84' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σαλάχ, αλλά δεν είχε δυνάμεις για την ολική ανατροπή, με αποτέλεσμα να χάσει πολύτιμο έδαφος στη μάχη για τον φετινό τίτλο.