Ατρόμητος - Λαμία: Ο Κουλούρης γύρισε το παιχνίδι... Τούμπα!

Metrosport Team10 Φεβρουαρίου 2022

Ο Ατρόμητος αντιμετώπιζε τη Λαμία στο εξ αναβολής παιχνίδι της 21ης αγωνιστικής και πήρε ένα «χρυσό» τρίποντο στη μάχη της σωτηρίας και μάλιστα με ανατροπή στο σκορ έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ευθύμη Κουλούρη.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν πρώτοι δίχτυα με τον Ελευθεριάδη στο 26ο λεπτό ενώ ο Ατρόμητος μέχρι στιγμής είχες τις ευκαιρίες ωστόσο έπειτα από την εκτέλεση φάουλ του Τζανδάρη πήρε το ριμπάουντ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γιαννιώτη. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος έψαχνε διακαώς το γκολ που θα τον έβαζε στο παιχνίδι και το βρήκε δύο φορές μάλιστα με τον Ευθύμη Κουλούρη που πρώτα στο 57΄με πέναλτι και έπειτα στο 70΄ ολοκλήρωσε την ανατροπή, στο παιχνίδι που ο Απόστολος Βέλλιος έκανε το ντεμπούτο του στη Λαμία, ωστόσο ο έτερος ποδοσφαιριστής που έκανε το ντεμπούτο του, ο Άλιμπετς, έκανε το 3-1 δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Δείτε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Κυβρακίδης, Χατζησαΐας, Μαυρομάτης, Τζοβάρας, Έρλινγκμαρκ, Χαρίσης, Ναμπί, Μπεντινέλι, Ροτάριου, Κουλούρης

Λαμία: Γκαραβέλης, Μαζουλουξής, Τζανετόπουλος, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Γκέντσογλου, Τζανδάρης, Νούνιες, Ελευθεριάδης, Καραμάνος, Βέλλιος