Ασταμάτητος ο Ηρακλής, 7-0 τον Κεραυνό Μονοπήγαδου

Γιάννης Τσερβίνης26 Ιανουαρίου 2020

Την ενδέκατη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια στον τρίτο όμιλο της Γ΄ ΕΠΣΜ πέτυχε ο Ηρακλής, καθώς διέλυσε με 7-0 τον Κεραυνό Μονοπήγαδου στο γήπεδο των Ταγαράδων.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Περπερίδης, ο οποίος σημείωσε καρέ τερμάτων.

Ο χορός των γκολ άνοιξε μόλις στο έβδομο λεπτό της αναμέτρησης με τον Περπερίδη. Ο ίδιος παίκτης οκτώ λεπτά μετά, έδωσε αέρα δυο τερμάτων στον Ημίθεο, που ήταν και σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Οι «κυανόλευκοι» μπήκαν φουριόζοι στην επανάληψη και στο 66΄ πέτυχαν και τρίτο τέρμα, με σκόρερ αυτή τη φορά τον Κανακούδη.

Στο 72΄ ο Περπερίδης έγραψε το 0-4, για να έρθει ο Σαχταρίδης να κάνει το 0-5 στο 80΄ και τέσσερα λεπτά μετά ο Αποστόλου έκανε το 0-6.

Το τελικό αποτέλεσμα, διαμόρφωσε ο Περπερίδης με το τέταρτο τέρμα του στην αναμέτρηση στο 88΄.