Αστάματητη η Κ19 του ΠΑΟΚ, 2-0 τον ΝΠΣ Βόλο

Metrosport Team25 Ιανουαρίου 2020

Ένα τρίποντο ακόμη πανηγύρισε η Κ19 του ΠΑΟΚ κόντρα στο ΝΠΣ Βόλο στις εγκαταστάσεις της Σουρωτής για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Δικέφαλος πήρε τα ηνία του αγώνα από την αρχή αλλά δυσκολευόταν να βρει το δρόμο προς την εστία. Οι παίκτες του Γκαρσία ανέβασαν την πίεση τους και στο 22ο λεπτό άνοιξαν στο σκορ με τον Γκορτεζιάνι, το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιτ.

Έξι λεπτά αργότερα ο Πανίδης έδωσε το προβάδισμα στους «ασπρόμαυρους», ο οποίος πήρε το ριμπάουντ μετά το σουτ του Καλουτσικίδη που χτύπησε στο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ διατήρησε τον έλεγχο του αγώνα ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο. Στο 77΄ Κούτσιας και Γκορτεζιάνι άλλαξαν πολύ όμορφα την μπάλα, ο τελευταίος βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει από κοντά. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κούτσιας έκανε το 2-0 μετά από εξαιρετική ατομική ενέργεια και άψοφο πλασέ.