Άρης: Πάλμα και Γκρέι αγωνίστηκαν τα ξημερώματα με τις Εθνικές τους

Metrosport Team28 Σεπτεμβρίου 2022

Στην απέναντι πλευρά του Ατλαντικού ήταν στραμμένο το βλέμμα των ανθρώπων του Άρη τα ξημερώματα, αφού οι Λουίς Πάλμα και Αντρέ Γκρέι πήραν χρόνο συμμετοχής στα παιχνίδια των Εθνικών τους κόντρα στην Γουατεμάλα και την Αργεντινή αντίστοιχα.

O Πάλμα αγωνίστηκε ως βασικός στην νίκη της Ονδούρας επί της Γουατεμάλας με 2-1 χωρίς όμως να ολοκληρώσει το παιχνίδι, αφού αντικαταστάθηκε στο 64ο λεπτό από τον Ρίβας

Στον αγώνα της Τζαμάικα κόντρα στην Αργεντινή, ο Γκρέι πέρασε ως αλλαγή στη θέση του Νίκολσον στο 70ο λεπτό όταν η ομάδα του βρισκόταν πίσω στο σκορ με 1-0 πριν ακολουθήσουν άλλα δύο τέρματα του Μέσι για να δώσουν την νίκη στην Αλμπισελέστε με τελικό σκορ 3-0.

Αυτά ήταν και τα δύο τελευταία διεθνή παιχνίδια του «παραθύρου» που απασχόλησαν τον Άρη, αφού οι υπόλοιποι διεθνείς είχαν ήδη ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις με τις Εθνικές τους ομάδες και είχαν πάρει τον δρόμο για Θεσσαλονίκη.