Άρης: Με βασικό τον Σαμόρα η Κόστα Ρίκα κόντρα στην Αργεντινή (vid)

Metrosport Team27 Μαρτίου 2024

Με τον Αλβάρο Σαμόρα στο αρχικό της σχήμα παρατάχθηκε η Κόστα Ρίκα στην φιλική αναμέτρηση με την Αργεντινή.

Βασικός ξεκίνησε στο “τεστ” με τους Αργεντινούς ο ποδοσφαιριστής του Άρη, μέχρι την αντικατάσταση του στο 79ο λεπτό του αγώνα.

Ο Σαμόρα ήταν στις πρώτες επιλογές του ομοσπονδιακού τεχνικού σε έναν σημαντικό φιλικό αγώνα, στον οποίο βέβαια η Αργεντινή έφτασε την νίκη κάνοντας την ανατροπή παρά την απουσία του Λιονέλ Μέσι.

Μάλιστα ο ποδοσφαιριστής των «κιτρινόμαυρων» έβαλε το λιθαράκι του στο άνοιγμα του σκορ, όταν στο 34ο λεπτό έκανε ένα σουτ, την επιστροφή του οποίου εκμεταλλεύτηκε ο Ουγκάλντε και έκανε το 1-0.

Η Αργεντινή έφτασε στη νίκη με 3-1 καθώς έφτασε την ανατροπή με τα τέρματα των Ντι Μαρία (52′), Μακάλιστερ (56′) και Λαουτάρο Μαρτίνες στο 77′.