Αποκλεισμός-σοκ για τον Απόλλωνα Πόντου στο Κύπελλο!

Πέτρος Χαριζακλής26 Σεπτεμβρίου 2021

Σοκαριστικός αποκλεισμός για τον Απόλλωνα Πόντου, στο πρώτο του επίσημο παιχνίδι της σεζόν. Οι «κοκκινόμαυροι» ηττήθηκαν με 2-1 στην παράταση (0-0 κανονική διάρκεια) από την Λευκίμμη (ομάδα Γ Εθνικής), η οποία έχει ποδοσφαιριστές που δεν είναι όλοι επαγγελματίες. Η ομάδα του Δημήτρη Καλαϊτζίδη δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ στα 90 λεπτά της κανονικής διάρκειας.

Στην παράταση ο Σουντουρά άνοιξε το σκορ για τους «κοκκινόμαυρους», όμως ο Τσεβανέδης με ένα πέναλτι και ένα πλασέ από κοντά «γύρισε» το ματς για τη «μικρούλα». Η Λευκίμμη κατάφερε να κερδίσει δεύτερο δυνατό αντίπαλο στο Κύπελλο Ελλάδας, μετά τον Τηλυκράτη Λευκάδας. Μάλιστα το επίτευγμα είναι μεγαλύτερο τώρα, αφού την κερκυραϊκή ομάδα και τον Απόλλωνα χωρίζουν δύο κατηγορίες.