Απίστευτο ματς και με γκολ του τερματοφύλακα, ο Αστέρας «σταμάτησε» τον Παναθηναϊκό

Δημήτρης Καλαϊτζής21 Μαρτίου 2021

Σ΄ ένα παιχνίδι ακατάλληλο για καρδιακούς, Αστέρας Τρίπολης και Παναθηναϊκός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής των πλέι οφ της Σούπερ Λιγκ 1. Οι Αρκάδες έδειξαν τεράστια ψυχικά αποθέματα, καθώς αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0, κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας με γκολ του τερματοφύλακά (Νίκο Παπαδόπουλο) τους στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ο Παναθηναϊκός έμεινε στα δύο γκολ που σημείωσε με τον Μακέντα καθώς από το 59' και μετά δεν μπόρεσε να κάνει κάτι άλλο στην αναμέτρηση και το πλήρωσε ακριβά.

Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, οι «πράσινοι» ευτύχησαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με τον Μακέντα στο 58΄ και στο αμέσως επόμενο λεπτό πέτυχαν και δεύτερο τέρμα, με σκόρερ και πάλι τον Ιταλό στράικερ.

Οι Αρκάδες μείωσαν σε 1-2 με τον Λουίς Φερνάντες στο 84΄ και στις καθυστερήσεις ο Παπαδόπουλος (τερματοφύλακας) με τρομερό πλασέ ισοφάρισε σε 2-2.