Απίστευτο κάζο για την Ατλέτικο Μαδρίτης, έχασε στις καθυστερήσεις από την Κάντιθ

Metrosport Team29 Οκτωβρίου 2022

Μετά τον αποκλεισμό από το Champions League πριν λίγες ημέρες, η Ατλέτικο Μαδρίτης υπέστη νέο κάζο αυτήτ η φορά για το πρωτάθλημα Ισπανίας. Η ομάδα του Σιμεόνε έχασε με 3-2 από την αδύναμη Κάντιθ.

Για 85 λεπτά οι «ροχιμπλάνκος» κυνηγούσαν στο σκορ (2-0), ισοφάρισαν με αντεπίθεση - εξπρές στο 89΄αλλά η μοίρα φρόντισε να τους παίξει και πάλι άσχημο παιχνίδι. Το buzzer beater του Σομπρίνο στην τελευταία φάση του αγώνα έστειλε ξανά στην κόλαση τους Μαδριλένους που προς στιγμήν πίστεψαν πως θα σώσουν τον βαθμό και την παρτίδα, με την Κάντιθ να παίρνει μια σπουδαία νίκη με 3-2 και να τους βυθίζει ακόμα περισσότερο στην εσωστρέφεια.