Αντίδραση Μπάρτσα με ανατροπή και τριάρα στην Μπέτις με σούπερ Μέσι!

Πέτρος Χαριζακλής10 Φεβρουαρίου 2020

Η ομάδα του Κίκε Σετιέν ήθελε μια αντίδραση μετά τον αποκλεισμό στο Κόπα ντελ Ρέι από την Μπιλμπάο μεσοβδόμαδα, λίγες μέρες μετά την ήττα και από την Βαλένθια στο πρωτάθλημα. Τελικά η Μπαρτσελόνα τα κατάφερε με σπουδαία ανατροπή κερδίζοντας με 3-2 την Μπέτις στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» και έμεινε στο -3 από την Ρεάλ.

Το σκορ άνοιξε στο 6ο λεπτό ο Κανάλες με πέναλτι για την Μπέτις, με τον Ντε Γιόνγκ να απαντάει τρία λεπτά αργότερα. Ο Φεκίρ στο 26΄ έδωσε ξανά το προβάδισμα στους γηπεδούχους, με τον Μπουσκέτς να ισοφαρίζει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.

Τη νίκη στην Μπαρτσελόνα χάρισε ο Λενγκλέ στο 72ο λεπτό, με τα τρία γκολ της ομάδας του Σετιέν να έχουν κοινό παρονομαστή τον Λιονέλ Μέσι, ο οποίος έβγαλε ισάριθμες ασίστ.