Ανοιχτή η πρόκριση για Απόλλωνα Παραλιμνίου και Άγιο Νικόλαο

Metrosport Team14 Δεκεμβρίου 2022

Ανοιχτή παραμένει η υπόθεση πρόκριση στο ζευγάρι του Απόλλωνα Παραλιμνίου με τον Άγιο Νικόλαο καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2.

Στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης ο Απόλλων άνοιξε το σκορ με προβολή του Κοσμά Γκέκα από τη μικρή περιοχή. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν έξι λεπτά αργότερα όταν μετά από σέντρα του Μποτέ και απομάκρυνση του Γκούμα, ο Μηνάς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-1. Ο Γκέκας με πέναλτι έδωσε ξανά προβάδισμα στον Απόλλωνα αλλά ο Άγιος Νικόλαος ισοφάρισε ξανά με ένα δυνατό σουτ του Σέχου στο 76΄.

Απόλλων Παραλιμνίου: Νομικός, Τσομαχασβίλι, Κουτζαβασίλης, Κωνσταντινίδης, Γκούμας, Γεωργιάδης, Γκέκας (73΄ Κιουτσεκτσίδης), Ελέζι (80΄ Καρατλίδης), Πέτρου, Παπαδόπουλος, Τζαμπέγια (89΄ Γάκης).

ΑΟ Αγίου Νικολάου: Γιαγκιόζης, Γωνιωτάκης (63΄ Τσανάι), Ζέλιος, Φουκαράκης, Λάμπρου, Μπότε (86΄ Νοκάι), Κίττος, Μπαράτα (71΄ Σέχου), Μελισσόπουλος (86΄ Τζιλάι), Μηνάς, Χύσι.