Ανετη νίκη του ΠΑΟΚ επί της Νάουσας και πρόκριση στο Final-4

Metrosport Team18 Μαΐου 2021

Άνετο απόγευμα για τον Δικέφαλο που κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Ζαφειράκη Νάουσας στο πρώτο ημίχρονο και πραγματοποιώντας καλύτερη εμφάνιση στο δεύτερο μέρος, πήραν τη νίκη και την πρόκριση στην τελική φάση του Κυπέλλου, η οποία θα διεξαχθεί στην Κοζάνη.

Οι φιλοξενούμενοι κόντραραν τον Δικέφαλο και οι δύο ομάδες προχωρούσαν μαζί (9-8), αλλά ο ΠΑΟΚ κατάφερε με ένα βραχύ προβάδισμα να πάρει την ευκαιρία και να χτίσει διαφορά, πηγαίνοντας με το υπέρ του, 15-10 στα αποδυτήρια.

Εμφανώς πιο βελτιωμένοι οι γηπεδούχοι άνοιξαν τη διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο, με το Ζαφειράκη να μη βρίσκει λύσεις επιθετικά (20-13) και λίγο πριν το τέλος του αγώνα έδωσε χρόνο συμμετοχής και σε νεαρούς παίκτες της ομάδας του, με το αποτέλεσμα να έχει κριθεί.

ΠΑΟΚ - Ζαφειράκης Νάουσας: (Ημίχρονο 15-10) 33-21