Ανατροπή παραμονής στους «Ζωσιμάδες» για τη Λαμία

Δημήτρης Καλαϊτζής12 Απριλίου 2021

Διπλό...παραμονής για τη Λαμία! Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου αν και βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή και να επικρατήσει 2-1 του ΠΑΣ Γιάννενα, στο παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία της τρίτης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Σούπερ Λίγκας.

Μ΄ αυτό το τρίποντο οι Φθιώτες έπιασαν στην ένατη θέση τον Απόλλωνα Σμύρνης, ενώ αποσπάστηκαν επτά βαθμούς από την 13η Λάρισα, που υποδέχονται την επόμενη αγωνιστική.

Από την άλλη πλευρά, οι Ηπειρώτες γνώρισαν τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα τους στα πλέι άουτ, γεγονός που τους διατηρεί στην όγδοη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στα του αγώνα, η ομάδα του Γιαννίκη άνοιξε το σκορ με τον Μπρένερ στο 10΄.

Η Λαμία κατάφερε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου να ισοφαρίσει σε 1-1 με τον Τζανετόπουλο (47΄), ενώ έφερε τούμπα το ματς με τον Ντέλετιτς στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης.