Τέλος το αήττητο σερί για τον Απόλλωνα Πόντου στην Καρδίτσα

Metrosport Team13 Απριλίου 2022

Με 2-1 ηττήθηκε στην Καρδίτσα από την τοπική Αναγέννηση ο Απόλλων Πόντου, βάζοντας τέλος σε ένα αήττητο σερί 8 αγώνων.

Ο σύλλογος της Θεσσαλονίκης, προηγήθηκε στο 28ο λεπτό με τον Ρούνει και πήγε στην ανάπαυλα με το υπέρ του 0-1.

Ωστόσο, το σκηνικό στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξε, και με 2 γκολ σε 7 λεπτά (59', 66') η Αναγέννηση ανέτρεψε το σκορ και πήρε τη νίκη, πλησιάζοντας στους δύο βαθμούς την Ξάνθη.

Μάλιστα, το δεύτερο τέρμα το πέτυχε ο Στέφανος Αθανασιάδης, ο οποίος βρήκε δίχτυα φέτος για ακόμη μια φορά.

Παράλληλα, αμφότερες οι ομάδες έβαλαν τέλος σε σερί αγώνων που έτρεχαν. Οι γηπεδούχοι μετά από 6 ανεπιτυχή αποτελέσματα κέρδισαν, ενώ οι φιλοξενούμενοι ηττήθηκαν μετά από 8 σερί ματς δίχως ήττα.