Ανατροπή ΕΠΟΣ για τη Ρεάλ Μαδρίτης

Δημήτρης Καλαϊτζής18 Απριλίου 2022

Τι κι αν βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, η Ρεάλ Μαδρίτης, όχι μόνο δεν πτοήθηκε, αλλά κατάφερε να φέρει τούμπα την κατάσταση και να επικρατήσει 3-2 της Σεβίλλης μέσα στο «Σάντσεθ Πιθχουάν» για την 32η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Όσον αφορά την εξέλιξη του αγώνα, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ράκιτιτς στο 21΄, για να έρθει τέσσερα λεπτά μετά ο Λαμέλα να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Φουριόζα μπήκε στην επανάληψη η ομάδα του Αντσελότι, καθώς μείωσε σε 2-1 με τον Ροντρίγκο στο 50΄.

Στο 76΄ ο Βινίσιους έφερε το ματς στα ίσα, όμως το γκολ του ακυρώθηκε μετά από χρήση του VAR.

Ωστόσο, η Ρεάλ δεν το έβαλε κάτω και έψαξε την ισοφάριση και την βρήκε με τον νεοεισελθών Νάτσο στο 82΄. Και τελικά πήρε τη νίκη στις καθυστερήσεις, με ποιον άλλον, τον μόνιμο σκόρερ της, Καρίμ Μπενζεμά!