Αναστασίου: «Κομβικό το πρώτο γκολ του ΠΑΟΚ»

Metrosport Team22 Δεκεμβρίου 2022

Καθοριστικό ήταν το πρώτο γκολ του ΠΑΟΚ για την εξέλιξη του αγώνα σύμφωνα με τον προπονητή του Παναιτωλικού Γιάννη Αναστασίου μετά το παιχνίδι των δύο ομάδων στο Αγρίνιο για την 14η αγωνιστική της Super League 1.

Ο Έλληνας τεχνικός μίλησε και για τα προβλήματα που αντιμετώπισε στην προετοιμασία και τον οδήγησε στο να κάνει και διαχείριση του έμψυχου υλικού του κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Αναλυτικά όσα είπε ο Γιάννης Αναστασίου:

«Αν δούμε συνολικά το παιχνίδι όπως πήγε, το γκολ στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ήταν κομβικό. Ο ΠΑΟΚ είχε τον έλεγχο, είχε μια δυο φάσεις αλλά δεν είχαμε προβλήματα. Θα έπρεπε να κάνουμε περισσότερα μεσοεπιθετικά. Βγάλαμε φόβο, παίζαμε μπάλες πίσω και αυτό δεν ήταν στο πλάνο μας. Έπρεπε να είμαστε πιο τολμηροί.

Στο δεύτερο ημίχρονο πήγε το ματς στο γκολ. Χάσαμε την ευκαιρία με τον Καρέλη για το 1-1 που από εκεί και πέρα θα ήταν τελείως διαφορετικό ματς. Κάναμε διαχείριση, είχαμε παίκτες που δεν έκαναν όλες τις προπονήσεις, μας έλειψε η ένταση. Έχουμε μείνει μισοί, παλέψαμε και μετά το 0-2 όλα τελείωσαν».