«Αλωσε» το Περιστέρι ο ΠΑΣ Γιάννινα

Πέτρος Χαριζακλής31 Οκτωβρίου 2020

Μια σπουδαία νίκη πήρε ο ΠΑΣ Γιάννινα στο Περιστέρι, με 2-0 επί του Ατρομήτου και πλησίασε στις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ. Η ομάδα του Γιαννίκη ήταν καλύτερη από τους Περιστεριώτες και με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο παρέμεινε αήττητη εκτός έδρας και έδειξε πως ήρθε για να μείνει.

Στο 37ο λεπτό ο Ελευθεριάδης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Ομορφη συνεργασία από δεξιά για τους Ηπειρώτες, ο Παμλίδης πήρε την μπάλα από τον Σάλιακα και με ωραία παράλληλη συρτή μπαλιά έδωσε πάρε βάλε στον Ελευθεριάδη και εκείνος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γιαννιώτη. Το VAR επικύρωσε το γκολ μετά από έλεγχο για πιθανό οφσάιντ.

Στο 70ο λεπτό ο ΠΑΣ Γιάννινα «κλείδωσε» τη νίκη του επί του Ατρομήτου με γκολ του Κάργα. Ο μέσος του ΠΑΣ πήρε την ασίστ από τον Σάλιακα και με ωραίο δυνατό σουτ «έγραψε» το 0-2 και κοίταξε ψηλά στον ουρανό, δακρύζοντας στους πανηγυρισμούς.