Άλωσε την Τρίπολη η Κηφισιά με σούπερ Οζέγκοβιτς

Δημήτρης Καλαϊτζής06 Απριλίου 2024

Τη νίκη της αγωνιστικής στα play out της Super League 1 πέτυχε η Κηφισιά. Παρότι βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή και να επικρατήσει 2-1 του Αστέρα στην Τρίπολη. Μετά από αυτό το σπουδαίο διπλό οι νεοφώτιστοι ανέκτησαν την ελπίδα τους για παραμονή στην κατηγορία.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της Κηφισιάς ήταν ο Οζέγκοβιτς, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ (66΄, 70΄πεν.) της ομάδας του, ενώ για τους Αρκάδες είχε ανοίξει το σκορ ο Μιριτέγιο (3΄).

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Πρίτσα με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Την επόμενη αγωνιστική, η Κηφισιά υποδέχεται-σε ένα ματς που έχει χαρακτήρα τελικού-τον Παναιτωλικό (13/4, 20.00), ενώ ο Αστέρας Τρίπολης δοκιμάζεται στους ''Ζωσιμάδες'' κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα (13/4, 19.30).

Αστέρας: Τσιφτσής, Λύρατζης, Ατιένθα, Καστάνιο, Άλβαρες, Γιαμπλόνσκι, Μουνάφο, Κρεσπί, Καλτσάς, Μπαρτόλο, Μιριτέλο.

Κηφισιά: Αναγνωστόπουλος, Παρράς, Τεϊσέιρα, Τσάπαν, Σολόα, Τσανάτζια, Σναϊντερλάν, Μπιφούμα, Σάντος, Πρίτσας, Οζέγκοβιτς.