Άλμα παραμονής για τον ΠΑΣ, στα σχοινιά ο Παναιτωλικός

Δημήτρης Καλαϊτζής08 Φεβρουαρίου 2021

Άλμα παραμονής για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Η ομάδα του Γιαννίκη αν και βρέθηκε να χάνει με 1-0 στο ημίχρονο, κατάφερε στην επανάληψη να φέρει τούμπα το ματς και να επικρατήσει 2-1 του Παναιτωλικού, στο παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία της 21ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ 1.

Από την άλλη πλευρά, οι Αγρινιώτες μετά από αυτή την ήτα παραμένουν στα σχοινιά, ενώ οι Ηπειρώτες πλέον στρέφουν την προσοχή τους στο ματς Κυπέλλου με τον Παναθηναϊκό την ερχόμενη Πέμπτη (11/2, 15.00)

Στα του αγώνα, τα «καναρίνια» ευτύχησαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με τον Αριγίμπι στο 16΄.

Η απάντηση του ΠΑΣ ήρθε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και πιο συγκεκριμένα στο 54΄, όταν ο Κρίζμαν ευστόχησε από τα έντεκα βήματα για το 1-1.

Και η νίκη για τους φιλοξενούμενους ήρθε έξι λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα με τον Κάργα.