Ακόμα σκοράρει ο Ηρακλής, 8-0 τον Μαραθώνα!

Δημήτρης Καλαϊτζής12 Ιανουαρίου 2020

Χωρίς να ιδρώσει ο Ηρακλής σάρωσε με 8-0 τον Μαραθώνα εκτός έδρας και έκανε το 9Χ9 στον τρίτο όμιλο της ΕΠΣΜ.

Την ένατη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε ο Ηρακλής, καθώς φιλοδώρησε με οκτώ τέρματα τον Μαραθώνα στο γήπεδο του Αριστοτέλη. Επόμενο παιχνίδι για τον Ημίθεο με τον Ερμή Μηχανιώνας στο Ασβεστοχώρι.

Ο χορός των γκολ άνοιξε μόλις στο ένατο λεπτό της αναμέτρησης με τον Μακρή, για να έρθει έξι λεπτά μετά ο Περπερίδης να κάνει το 2-0. Στο 17΄ ο Κανακούδης έγραψε το 3-0 και ο Μακρής με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση έκανε το 0-4, που ήταν και σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Ηρακλής συνέχισε με το γκάζι πατημένο και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Τσακιρίδη να πετυχαίνει δυο γκολ και να ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 6-0. Ο Αποστόλου έγραψε το 7-0 στο 76΄ και το τελικό 8-0 διαμόρφωσε ο Σαχταρίδης στο 90΄.