4άρα και επιστροφή στις νίκες για τον Ηρακλή

Δημήτρης Καλαϊτζής16 Φεβρουαρίου 2022

Τη δεύτερη μόλις νίκη του στο Καυτανζόγλειο και πέμπτη συνολικά στο Πρωτάθλημα πέτυχε ο Ηρακλής, καθώς συνέτριψε με 4-0 τον Ολυμπιακό Βόλου για την 19η αγωνιστική της Super League 2 .

Παρά τις απουσίες των Χρουσιέλ, Μ. Παπαστεριανού και Βιτίνιο ο Γηραιός κατάφερε να επιστρέψει στο δρόμο των επιτυχιών, επικρατώντας 4-0 του Ολυμπιακού Βόλου.

Στα του αγώνα, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τόμας στο 6΄, με τον Ουρουγουανό άσο να φτάνει τα έξι τέρματα στο Πρωτάθλημα.

Το 2-0 έκανε ο Τότσκα στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ επτά λεπτά μετά ο Πήλιος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Άλεξιτς στο 88΄.

Πλέον, το συγκρότημα του Κώστα Γεωργιάδη στρέφει την προσοχή του στον αγώνα της Κυριακής (20/2, 14.45) με τον ΠΑΟΚ Β΄ στο γήπεδο της Ευκαρπίας.

Η ενδεκάδα του Ηρακλή: Παλαβράκης, Πανάγου, Πήλιος, Α. Παπαστεριανός, Κωστούλας, Πατράλης, Ναπολιτάνο, Τότσκα, Μπαστακός, Τόμας, Κάκκο.