Λύγισε στην Αριδαία ο Μακεδονικός, πολλά παράπονα για τη διαιτησία

Δημήτρης Καλαϊτζής08 Δεκεμβρίου 2019

Την ευκαιρία να πλησιάσει στους δυο πόντους τον πρωτοπόρο Αλμωπό Αριδαίας έχασε ο Μακεδονικός, καθώς γνώρισε την ήττα με 2-1. Οι «πράσινοι» έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Δραγούση και θα ζητήσουν από τη διοργανώτρια αρχή του Πρωταθλήματος να μην τη σφυρίζουν διαιτητές από την Ένωση Κιλκίς.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο τέταρτο λεπτό της αναμέτρησης, χάρις την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κωστούλα, που έφερε θύελλα αντιδράσεων από τους «πράσινους».

Το 2-0 ήρθε στο 64΄ από τον Τζιμογιάννη, για να έρθει να διαμορφώσει το τελικό 2-1 στις καθυστερήσεις ο Τσουκάνης.

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Τυριακίδης): Μένιος, Μουτζούρης, Μαγγίζης, Προκοπίου, Τζιμογιάννης, Νικολίτσας, Ασλαμπάλογλου, Ντόγος, Γουόρντεν, Μεντής, Κωστούλας.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Παντζιαράς): Γρηγοριάδης, Σάββας, Τσιαμπάζης, Χατζηκωνσταντίνου, Ανδρέου, Πολυζωίδης, Δοϊρανλής, Καράμπελας, Τσουκάνης, Κωσταγιάννης, Κωνσταντινίδης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 15ης αγωνισιτκής:

Κυριακή 8/12

Αλμωπός Αριδαίας-Μακεδονικός 2-1 (4' Κωστούλας πεν, 64' Τζιμογιάννης / 90 +4΄Τσουκάνης)

Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 0-1 (67' Χατζόπουλος)

Αναγέννηση Γιαννιτσών-ΠΟ Νέας Καλλικράτειας 0-0

ΠΑΣ Φλώρινα-Εδεσσαϊκός 0-0