Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος της Football League, για την αγωνιστική σεζόν 2016 -17. Πρεμιέρα εκτός έδρας για Άρη.
Η κλήρωση του πρωταθλήματος ολοκληρώθηκε στο Αττικο Άλσος και σας παρουσιάζουμε το πλήρες πρόγραμμα του πρωταθλήματος. Ο Άρης κάνει πρεμιέρα στην Καρδίτσα, όπου θα αντιμετωπίσει την τοπική Αναγέννηση, ο Πανσερραϊκός υποδέχεται τον Πανελευσινιακό, ενώ ο Αγροτικός Αστέρας αντιμετωπίζει τα Τρίκαλα.
Αναλυτικά:
1η αγωνιστική (25/9)
Απόλλων Σμύρνης - Καλλιθέα
Σπάρτη - Πανθρακικός
Παναιγιάλειος - Χανιά
Αναγέννηση Καρδίτσας - Άρης
Αγροτικός - Τρίκαλα
Αιγινιακός - Λαμία
Πανσερραϊκό - Πανελευσινιακός
Κισσαμικός - ΟΦΗ
Αχαρναϊκός - Καλλονή
2η αγωνιστική (2/10)
Σπάρτη - Απόλλων Σμύρνης
Καλλιθέα - Παναιγιάλειος
Πανθρακικός - Αναγέννηση Καρδίτσας
Χανιά - Αγροτικός Αστέρας
Άρης - Αιγινιακός
Τρίκαλα - Πανσερραϊκός
Λαμία - Κισσαμικός
Πανελευσινιακός - Αχαρναϊκός
ΟΦΗ - Καλλονή
3η αγωνιστική (9/10)
Απόλλων Σμύρνης - Παναιγιάλειος
Αναγέννηση Καρδίτσας- Σπάρτη
Αγροτικός Αστέρας - Καλλιθέα
Αιγινιακός - Πανθρακικός
Πανσερραϊκός - Χανιά
Κισσαμικός - Άρης
Αχαρναϊκός - Τρίκαλα
Καλλονή - Λαμία
ΟΦΗ – Πανελευσινιακός
4η αγωνιστική (16/10)
Αναγέννηση Καρδίτσας - Απόλλων Σμύρνης
Παναιγιάλειος - Αγροτικός Αστέρας
Σπάρτη - Αιγινιακός
Καλλιθέα - Πανσερραϊκός
Πανθρακικός - Κισσαμικός
Χανιά - Αχαρναϊκός
Άρης - Καλλονή
Τρίκαλα - ΟΦΗ
Λαμία – Πανσερραϊκός
5η αγωνιστική (23/10)
Απόλλων Σμύρνης - Αγροτικός Αστέρας
Αιγινιακός - Αναγέννηση Καρδίτσας
Πανσερραϊκός - Παναιγιάλειος
Κισσαμικός - Σπάρτη
Αχαρναϊκός - Καλλιθέα
Καλλονή - Πανθρακικός
ΟΦΗ - Χανιά
Πανελευσινιακός - Άρης
Λαμία - Τρίκαλα
6η αγωνιστική (30/10)
Αιγινιακός- Απόλλων Σμύρνης
Αγροτικός Αστέρας-Πανσερραϊκός
Αν. Καρδίτσας -Κισσαμικός
Παναιγιάλειος-Αχαρναϊκός
Σπάρτη-Καλλονή
Καλλιθέα-ΟΦΗ
Πανθρακικός-Πανελευσινιακός
ΑΟ Χανιά-Λαμία
Άρης-ΑΟ Τρίκαλα
7η αγωνιστική (6/11)
Απόλλων Σμύρνης-Πανσερραϊκός
Κισσαμικός-Αιγινιακός
Αχαρναϊκός-Αγροτικός Αστέρας
Καλλονή-Αν. Καρδίτσας
ΟΦΗ-Παναιγιάλειος
Πανελευσινιακός-Σπάρτη
Λαμία-Καλλιθέα
ΑΟ Τρίκαλα-Πανθρακικός
Άρης -ΑΟ Χανιά
8η αγωνιστική (13/11)
Κισσαμικός-Απόλλων Σμύρνης
Πανσερραϊκός-Αχαρναϊκός
Αιγινιακός-Καλλονή
Αγροτικός Αστέρας -ΟΦΗ
Αν. Καρδίτσας-Πανελευσινιακός
Παναιγιάλειος-Λαμία
Σπάρτη-ΑΟ Τρίκαλα
Καλλιθέα -Άρης
Πανθρακικός -ΑΟ Χανιά
9η αγωνιστική (16/11)
Απόλλων Σμύρνης-Αχαρναϊκός
Καλλονή-Κισσαμικός
ΟΦΗ -Πανσερραϊκός
Πανελευσινιακός-Αιγινιακός
Λαμία-Αγροτικός Αστέρας
ΑΟ Τρίκαλα-Αν. Καρδίτσας
Άρης -Παναιγιάλειος
ΑΟ Χανιά-Σπάρτη
Πανθρακικός -Καλλιθέα
10η αγωνιστική (20/11)
Καλλονή -Απόλλων Σμύρνης
Αχαρναϊκός-ΟΦΗ
Κισσαμικός-Πανελευσινιακός
Πανσερραϊκός -Λαμία
Αιγινιακός-ΑΟ Τρίκαλα
Αγροτικός Αστέρας -Άρης
Αν. Καρδίτσας -ΑΟ Χανιά
Παναιγιάλειος-Πανθρακικός
Καλλιθέα-Σπάρτη
11η αγωνιστική (27/11)
Aπόλλων Σμύρνης-ΟΦΗ
Πανελευσινιακός-Καλλονή
Λαμία-Αχαρναϊκός
ΑΟ Τρίκαλα-Κισσαμικός
Άρης-Πανσερραϊκός
ΑΟ Χανιά-Αιγινιακός
Πανθρακικός-Αγροτικός Αστέρας
Καλλιθέα-Αν. Καρδίτσας
Σπάρτη-Παναιγιάλειος
12η αγωνιστική (4/12)
Πανελευσινιακός-Απόλλων Σμύρνης
ΟΦΗ Λαμία
Καλλονή-ΑΟ Τρίκαλα
Αχαρναϊκός-Άρης
Κισσαμικός-ΑΟ Χανιά
Πανσερραϊκός-Πανθρακικός
Αιγινιακός-Καλλιθέα
Αγροτικός Αστέρας-Σπάρτη
Παναιγιάλειος-Αν. Καρδίτσας
13η αγωνιστική (11/12)
Απόλλων Σμύρνης-Λαμία
ΑΟ Τρίκαλα-Πανελευσινιακός
Άρης-ΟΦΗ
ΑΟ Χανιά-Καλλονή
Πανθρακικός-Αχαρναϊκός
Καλλιθέα -Κισσαμικός
Σπάρτη-Πανσερραϊκός
Παναιγιάλειος-Αιγινιακός
Αν. Καρδίτσας-Αγροτικός Αστέρας
14η αγωνιστική (18/12)
ΑΟ Τρίκαλα-Απόλλων Σμύρνης
Λαμία-Άρης
Πανελευσινιακός-ΑΟ Χανιά
ΟΦΗ-Πανθρακικός
Καλλονή-Καλλιθέα
Αχαρναϊκός-Σπάρτη
Κισσαμικός-Παναιγιάλειος
Πανσερραϊκός-Αν. Καρδίτσας
Αγροτικός Αστέρας-Αιγινιακός
15η αγωνιστική (8/1/17)
Απόλλων Σμύρνης- Άρης
ΑΟ Χανιά -ΑΟ Τρίκαλα
Πανθρακικός-Λαμία
Καλλιθέα-Πανελευσινιακός
Σπάρτη-ΟΦΗ
Παναιγιάλειος-Καλλονή
Αν. Καρδίτσας-Αχαρναϊκός
Αγροτικός Αστέρας-Κισσαμικός
Αιγινιακός-Πανσερραϊκός
16η αγωνιστική (15/1/17)
ΑΟ Χανιά-Απόλλων Σμύρνης
Άρης-Πανθρακικός
ΑΟ Τρίκαλα-Καλλιθέα
Λαμία-Σπάρτη
Πανελευσινιακός-Παναιγιάλειος
ΟΦΗ-Αν. Καρδίτσας
Καλλονή-Αγροτικός Αστέρας
Αχαρναϊκός-Αιγινιακός
Πανσερραϊκός-Κισσαμικός
17η αγωνιστική (22/1/17)
Απόλλων Σμύρνης-Πανθρακικός
Καλλιθέα-ΑΟ Χανιά
Σπάρτη-Άρης
Παναιγιάλειος-ΑΟ Τρίκαλα
Αν. Καρδίτσας-Λαμία
Αγροτικός Αστέρας-Πανελευσινιακός
Αιγινιακός -ΟΦΗ
Πανσερραϊκός-Καλλονή
Κισσαμικός-Αχαρναϊκός