Μπάσκετ

ΕΠΙΛΟΓΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΣ
22/06, 17:35

Ταπείνωσαν τις Τουρκάλες και βλέπουν μετάλλιο οι Ελληνίδες

Με εξαίρεση την πρώτη περίοδο, οι Ελληνίδες πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση απέναντι στις Τουρκάλες τις νίκησαν με 84-55 και πέρασαν στα ημιτελικό

18/06, 15:15

Και... πιλότοι τα αδέρφια Αντετοκούνμπο (pic)

Γιάννης και Θανάσης Αντετοκούνμπο ταξίδεψαν για τη Θεσσαλονίκη και μάλιστα δεν έχασαν την ευκαιρία να «οδηγήσουν» το αεροπλάνο που τους μετέφερε

17/06, 13:45

Επιστρέφει στη Ρωσία ο Γιώργος Μπαρτζώκας

Πολύ κοντά σε συμφωνία για την επιστροφή του στη Ρωσία έπειτα από μια αποτυχημένη σεζόν στη Βαρκελώνη βρίσκεται ο Έλληνας τεχνικός.

15/06, 18:20

«Πρέπει να έχουμε ελληνικό μπάσκετ και όχι μπάσκετ στην Ελλάδα»

Ο πρόεδρος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης Γιώργος Βασιλακόπουλος μίλησε στο Metropolis 95.5 και την εκπομπή «Τρίτο Ημίχρονο»

14/06, 12:30

Καμπούρης: «Το 1987 βάλαμε το εγώ στην υπηρεσία του συνόλου»

Ο «τίμιος γίγαντας» του θριάμβου του 1987 επεξήγησε το πως η Ελλάδα έφτασε στον περηφανή θρίαμβο.

14/06, 10:15

Τριάντα χρόνια από το μεγαλύτερο ΕΠΟΣ του ελληνικού μπάσκετ (videos)

Σαν σήμερα (14/6) η Ελλάδα στέφθηκε Πρωταθλήτρια Ευρώπης σκορπώντας ρίγη συγκίνησης σε όλους τους Ελληνες.