ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Ζωντανή η Βιγιαρεάλ, νέα «γκέλα» για τη Ρεάλ

Το «κίτρινο υποβρύχιο» πήρε πολύτιμο βαθμό με δύο γκολ του άλλοτε παίκτη της Αρσεναλ, Σάντι Καθόρλα

Με μια απρόσμενη «γκέλα» ξεκίνησε η χρονιά για την «βασίλισσα» που άφησε δύο βαθμούς στην έδρα της Βιγιαρεάλ, με το παιχνίδι να ξεκινάει σαν εφιάλτης, να έχει καλύτερη συνέχεια αλλά να ολοκληρώνεται και πάλι ως εφιάλτης.

Ο εφιάλτης ξεκίνησε από νωρίς για την «βασίλισσα» καθώς μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Σάντι Καθόρλα άνοιξε το σκορ για την Βιγιαρεάλ. Οι Μαδριλένοι αντέδρασαν και τρία λεπτά αργότερα ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Μπενζεμά.

Το 1-2 ήρθε στο 20’ με τον Ραφαέλ Βαράν, με τη Ρεάλ να υπογράφει μια επική ανατροπή μέσα σε δεκαέξι λεπτά. Αυτό όμως δεν έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα καθώς ο Καθόρλα δεν είχε πει την τελευταία του λέξη.

Στο 82’ λοιπόν, ο Ισπανός μέσος, πρώην παίκτης της Αρσεναλ, «έγραψε» το 2-2 και στέρησε δύο πολύτιμους βαθμούς από την ομάδα της Μαδρίτης στην προσπάθειά της να πλησιάσει και άλλο στην κορυφή. Παράλληλα έδωσε βαθιά βαθμολογική ανάσα στην ομάδα και την κράτησε προς το παρόν πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.