ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Τρελαίνει κόσμο στην Τουρκία η Αλάνιασπορ του Σιώπη

Η Αλάνιασπορ πέρασε νικηφόρα και από την έδρα της Μαλάτιασπορ (3-2) και οδηγεί την κούρσα στο Πρωτάθλημα της Τουρκίας

Τη μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει η Αλάνιασπορ στην Τουρκία μετά τη νίκη επί της Μαλάτιασπορ (3-2) εκτός έδρας. Ο πρώην παίκτης του Άρη, Μανώλης Σιώπης αγωνίστηκε και πάλι βασικός, όπως και ο Τάσος Μπακασέτας, ενώ χρόνο συμμετοχής πήρε και ο Γιώργος Τζαβέλλας.

Η Αλάνιασπορ μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και άνοιξε το σκορ με τον Γκουλσέλαμ στο 20΄ και δυο λεπτά μετά διπλασίασε τα τέρματά της με τον Φερνάντες. Οι φιλοξενούμενοι δεν σταμάτησαν εκεί και πέτυχαν και τρίτο τέρμα, αυτή τη φορά με τον Σισέ στο 44΄. Ωστόσο, στην επανάληψη έπαιξαν με τη φωτιά και έδωσαν το δικαίωμα στην Μαλάτιασπορ να πετύχει δυο τέρματα με τον Μπιφούμα (47΄) και τον Γιάχοβιτς (57΄), τα οποία δεν έφταναν στους γηπεδούχους, ώστε να πάρουν κάτι από το παιχνίδι.