ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Το σήκωσε και στην Τουρκία ο Κώστας Μήτρογλου!

Στο ντέρμπι τίτλου με την Μπασακσεχίρ, η Γαλατά νίκησε με ανατροπή και κατέκτησε το 22ο Πρωτάθλημα στην ιστορία της!

Λίγες ημέρες μετά την κατάκτηση του Κυπέλλου, η Γαλατασαράι εξασφάλισε και μαθηματικά το Πρωτάθλημα Τουρκίας.

Η «Τσιμ μπομ» στο ντέρμπι τίτλου με την Μπασακσεχίρ επικράτησε 2-1 με ανατροπή και μια αγωνιστική πριν το τέλος πανηγυρίζει το 22ο Πρωτάθλημα της.

Ο Κώστας Μήτρογλου ήταν εκτός λόγω τραυματισμού, ωστόσο οι συμπαίκτες του βρήκαν τα αποθέματα, γύρισαν το ματς και πήραν τον δεύτερο διαδοχικό τίτλο.

Η Γαλατάσαραϊ νίκησε 2-1 την Μπασακσεχίρ με ανατροπή στο μεγάλο ντέρμπι της 33ης αγωνιστικής και εξασφάλισε μαθηματικα τον τίτλο της πρωταθλήτριας μία αγωνιστική πριν το φινάλε στην Τουρκία.

Η Μπασακσεχίρ προηγήθηκε με τον Μπάγιτς μόλις στο 17ο λεπτό, ωστόσο οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Φεγκουλί στο 47ο λεπτό.

Στο 64ο λεπτό ο Ονιεκούρου διαμόρφωσε το τελικό 2-1.