ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Τέλος στο αρνητικό σερί ο Παναθηναϊκός, κέρδισε τη Νταρουσάφακα

Στο ΟΑΚΑ ήχησαν... σειρήνες συναγερμού όταν στο 38’ η Νταρουσάφακα ισοφάρισε αλλά ο συγκλονιστικός Μήτογλου κράτησε όρθιο τον προβληματικό Παναθηναϊκό

Τέλος στο αρνητικό του σερί στην Euroleague έβαλε ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ. Η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ κέρδισε την Νταρουσάφακα με 75-67, πετυχαίνοντας την 6η νίκη της στην Regular Season, έστω και αν έκανε τα... εύκολα δύσκολα στο δεύτερο ημίχρονο.

Παρά το γεγονός πως είχε σταθερά το προβάδισμα, ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ... έσβησε τις μηχανές και επέτρεψε στους Τούρκους να μπουν ξανά στο ματς και να ισοφαρίσουν σε 65-65 στο 36ο λεπτό.  Εκεί πάντως «μίλησε» η ποιότητα και η ψυχραιμία των γηπεδούχων, που έτρεξαν ένα μικρό σερί και έφτασαν στη νίκη, που ήρθε με μεγαλύτερη δυσκολία από το αναμενόμενο.