ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Σόκαρε στο 94΄ τη Τζένοα η Μίλαν!

Με τον Αντρέ Σίλβα να σκοράρει στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων η Μίλαν κατάφερε να αποδράσει από τη Γένοβα, επικρατώντας 1-0 της Τζένοα

Μία κεφαλιά του Αντρέ Σίλβα νίκησε τον μέχρι τότε ανίκητο Περίν κι έδωσε στη Μίλαν τη μεγάλη νίκη (1-0) που την φέρνει στην 6η θέση της βαθμολογίας.

Σε ένα πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο ένεκα της βροχής, η Μίλαν ήταν πολύ καλύτερη σε όλο το παιχνίδι, όμως έπεσε πάνω σε έναν εξαιρετικό Ματία Περίν, ο οποίος κράτησε το μηδέν για τους «γκριφόνι».

Στις καθυστερήσεις η πίεση έγινε αφόρητη από την Μίλαν. Κεσιέ και Λαπαντούλα σπατάλησαν τις πρώτες καλές ευκαιρίες, όμως ακριβώς στην εκπνοή ήρθε η κεφαλιά του Αντρέ Σίλβα για να λυτρώσει την Μίλαν (0-1) που άξιζε απόλυτα το τρίποντο με βάση την εικόνα του ματς.