ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Show Ρόσα και τριάρα ο Παναιτωλικός!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ρόσα, ο οποίος σκόραρε δις, τα «καναρίνια» διέλυσαν με 3-0 τον Πλατανιά στο Αγρίνιο

Ο Ρόσα οδήγησε τον Παναιτωλικό στο εύκολο 3-0 επί του καταδικασμένου Πλατανιά! Σκόρερ και ο Τσοκάνης στην πρώτη εντός έδρας νίκη των Αγρινιωτών το 2018 και πρώτη εντός του Δέλλα.

Με το «καλημέρα» του παιχνιδιού, ο Παναιτωλικός θέλησε να δείξει ποιος θα είναι το... αφεντικό, καθώς πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο άνοιξε το σκορ με τον Ρόσα.

Η απάντηση του Πλατανιά ήρθε στο 29΄ που λίγο έλειψε να φέρει το ματς στα ίσα.  Ο Ενσικουλού έκανε την παράλληλη μπαλιά, ο Τσοκάνης προ του Νίλι έβαλε την προβολή, ο Κυριακίδης απέκρουσε εντυπωσιακά, η μπάλα «στρώθηκε» στον Δημούτσο που εξ΄επαφής έκανε το σουτ, αλλά ο Τσοκάνης έβαλε σωτήρια την προβολή.

Ο Γουίλιαν στο 51΄παραλίγο να πετύχει ένα πανέμορφο γκολ όταν πέρασε 5 αντιπάλους του και έξι λεπτά μετά, ο Τσοκάνης με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματά τους.

Ουσιαστικά το ματς τελείωσε εκεί και ο Ρόσα στο 87΄ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των «καναρινιών».