ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Σαρωτική η Λάρισα με τον Νούνιτς!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νούνιτς, ο οποίος σκόραρε δις, οι «βυσσινί» διέλυσαν με 3-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης

Με φόρα από την τριάρα επί του Αστέρα Τρίπολης για το Κύπελλο, η Λάρισα πέτυχε μία ακόμα, αυτή τη φορά απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης (3-0) για την 16η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Στάθης στο 50΄.

Οι «βυσσινί» παρά το τρίποντο παρέμειναν στην 11η θέση της βαθμολογίας, ενώ η «ελαφρά ταξιαρχία» παρέμεινε ουραγός.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο πέμπτο λεπτό της αναμέτρησης χάρις το αυτογκόλ του Γκίνο.

Τα πάντα τελείωσαν στο 63΄ με τον Νούνιτς να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του, για να έρθει ο ίδιος παίκτης δεκατέσσερα λεπτά μετά για να διαμορφώσει το τελικό 3-0.