Η ΚΕΔ ανακοίνωσε τους διαιτητές των αγώνων της 3ης αγωνιστικής της Football League, με τον Μπαλατσούκα να διευθύνει το παιχνίδι του Ηρακλή με τον Τύρναβο και τον Ευαγγέλου το ματς του Απόλλωνα με τον Ολυμπιακό Βόλου.
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Μπαλατσούκας είχε σφυρίξει και το περισνό παιχνίδι του Τυρνάβου με τον Ηρακλή (1-0 υπέρ των Θεσσαλών), ενώ ο Ευαγγέλου το ματς του Απόλλωνα στην Καρδίτσα (1-1). Δείτε τους διαιτητές και τους βοηθούς όλων των αγώνων:
1ος όμιλος
Παρασκευή 24 Οκτωβρίου
ΑΟ Χανιά – ΑΕΚ (18:00 OTE TV, Γήπ. Περιβολίων)
Διαιτητής: Καρυοφύλλης (Πειραιά)
Βοηθοί: Κοτζαμανίδης, Γεωργακόπουλος (Πειραιά)
Σάββατο 25 Οκτωβρίου
Ηρακλής Ψαχνών – Άλιμος (17:00, Δημ. Στάδιο Ψαχνών)
Διαιτητής: Τίκας (Καρδίτσας)
Βοηθοί: Βαφειάδης (Καρδίτσας), Πολυχρονιάδης (Αν. Αττικής)
Επισκοπή – Παναχαϊκή (ΑΝΑΒΟΛΗ)
Φωστήρας – Αχαρναϊκός (16:00, Δημ. «Σπ. Γιαλαμπίδης»)
Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Νικολακάκης (Ηρακλείου), Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής)
Κυριακή 26 Οκτωβρίου
Απόλλων Σμύρνης – Πανηλειακός (15:00, Γήπ. «Γ. Καμάρας»)
Διαιτητής: Πουλημάς (Κέρκυρας)
Βοηθοί: Στόικος (Κέρκυρας), Μπουξμπάουμ (Αν. Αττικής)
Δευτέρα 27 Οκτωβρίου
Παναιγιάλειος – Καλλιθέα (16:00 OTE TV, Δημ. Στάδιο Αιγίου)
Διαιτητής: Ρατσιάτος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Καραγεώργος, Νενεκούμης (Αργολίδας)
Ρεπό: Ερμιονίδα
2ος όμιλος
Παρασκευή 24 Οκτωβρίου
Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων 1926 (16:00 OTE TV, ΕΑΚ Βόλου)
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Κουντουρέλης, Ντάλλας (Αθηνών)
Σάββατο 25 Οκτωβρίου
Εθνικός Σερρών – Φωκικός (16:00, Δημ. Στάδιο Σερρών)
Διαιτητής: Καραλιόλιος (Γρεβενών)
Βοηθοί: Ρίγκος (Γρεβενών), Γούτας (Χαλκιδικής)
Ζάκυνθος – Αιγινιακός (16:00, Δημ. Στάδιο Ζακύνθου)
Διαιτητής: Παναγιωτόπουλος (Αιτ/νίας)
Βοηθοί: Μεσσήνης, Σιδέρης (Αχαΐας)
Τύρναβος – Ηρακλής (16:00, Αλκαζάρ)
Διαιτητής: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Γεωργάκης (Ηπείρου), Τίκας (Θεσπρωτίας)
Κυριακή 26 Οκτωβρίου
Πιερικός – Αγροτικός Αστέρας (15:00, Α' ΔΑΚ Κατερίνης)
Διαιτητής: Φωτιάδης (Σερρών)
Βοηθοί: Σάββας (Σερρών), Βάντσης (Δράμας)
Δευτέρα 27 Οκτωβρίου
Λαμία – ΑΕΛ (18:00 OTE TV, ΔΑΚ Λαμίας)
Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Νατσιόπουλος, Η. Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Ρεπό: Αναγ. Καρδίτσας