ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Με...άγριες διαθέσεις η Ρεάλ περιμένει την Παρί!

Λίγες μέρες πρι την πρώτη μεγάλη μάχη με τους Παριζιάνους, οι παίκτες του Ζινεντίν Ζιντάν διέλυσαν με 5-2 τη Σοσιεδάδ στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου»

Λίγες μέρες πριν τη μεγάλη μάχη με την Παρί Σεν Ζερμέν για τη φάση των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ η Ρεάλ έδειξε τις άγριες διαθέσεις της! Σ΄ ένα ονειρικό πρώτο ημίχρονο, όπου σκόραρε τέσσερα τέρματα, η «Βασίλισσα» συνέτριψε με 5-2 τη Σοσιεδάδ στη Μαδρίτη και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Με γκολ από τα αποδυτήρια η Ρεάλ έδειξε από την αρχή ποιος θα είναι το αφεντικό στην αναμέτρηση. Και στο 27΄ ο Ρονάλντο έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του. Στο 34΄ο Κρόος με υπέροχο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έκανε το 3-0 και τρία λεπτά μετά ο Πορτογάλος σούπερ σταρ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η αρμάδα του Ζιντάν έριξε ταχύτητα και στο 74΄ μείωσε σε 4-1 με τον Μπαουτίστα. Όμως στο 80΄ ο Ρονάλντο έκανε χατ-τρικ-το πρώτο του σε αγώνα πρωταθλήματος μετά τις 19 Νοεμβρίου του 2016 στον αγώνα με την Ατλέτικο στο «Βιθέντε Καλδερόν.

Το τελικό 5-2 διαμόρφωσε ο Ιγιαραμέντι στο 83ο λεπτό.