ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Με ήρωα τον Διούδη νίκησε τον Ατρόμητο!

Η τριάρα στο «Γεντί Κουλέ» αφύπνισε το «τριφύλλι», καθώς λύγισε την αντίσταση των Περιστεριωτών με 1-0 στο ΟΑΚΑ

Επιστροφή στα τρίποντα για τον Παναθηναϊκό. Οι «πράσινοι» επιβλήθηκαν 1-0 του Ατρομήτου στο ΟΑΚΑ και ανέβηκαν στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Από την άλλη, η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι έμεινε για δεύτερο σερί εκτός έδρας ματς και υποχώρησε στην τρίτη θέση.

Βέβαια, να σημειώσουμε ότι οι Περιστεριώτες θα μπορούσαν να είχαν πάρει έστω τον βαθμό, όμως ο Κουλούρης αστόχησε από την άσπρη βούλα στο 63΄, ενώ είχαν δυο δοκάρια, ένα με τον Γιαννούλη στο 20ο λεπτό και δεύτερο με τον Μπουσούλατζιτς στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Μακέντα στο 24ο λεπτό της αναμέτρησης.

Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι οι γηπεδούχοι, αφού ο Δώνης αντίκρισε δυο κίτρινες κάρτες στις καθυστερήσεις του αγώνα.