ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Με υπογραφή Παναγιωτούδη

Ο Ηρακλής αν και δυσκολεύτηκε για ένα μέρος, κατάφερε στην επανάληψη να πάρει τη νίκη κόντρα στον Εθνικό Άχνας λίγο πριν το φινάλε του αγώνα

Με φόρα από τη νίκη επί της Νάουσας (2-0), ο Ηρακλής συνέχισε στο δρόμο των επιτυχιών, καθώς επικράτησε 1-0 του Εθνικού Άχνας σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Παναγιωτούδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο πρώτο μέρος Ηρακλής και Εθνικός Άχνας έδειξαν διάθεση με καλό ρυθμό για τα δεδομένα της εποχής. Ο Ημίθεος είχε την κυκλοφορία της μπάλας και την κατοχή, φτάνοντας σχετικά εύκολα έξω από την περιοχή των Κυπρίων, χωρίς όμως να έχει την τελική πάσα.

Στο δεύτερο μέρος ο Ηρακλής συνέχισε να ελέγχει το παιχνίδι και κατάφερε να λύσει το γόρδιο δεσμό λίγο πριν το φινάλε του αγώνα. Ο Παναγιωτούδης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έδωσε τη νίκη στον Ημίθεο, που ήταν η δεύτερη σε ισάριθμα παιχνίδια προετοιμασίας.