Στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας ανέβηκε ο Απόλλων Σμύρνης που επικράτησε εύκολα 4-2 του Πανηλειακού στη Ριζούπολη, για την 3η αγωνιστική του Νότιου ομίλου
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5' με τον Ανγκούλο μετά από ωραία συνεργασία με τους συμπαίκτες του έκανε το 1-0. Οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 31' με τον Λαγό που σε κενή εστία έκανε το 2-0, πριν στο 35' μειώσει για τον Πανηλειακό ο Τσίτσα που εκμεταλλεύτηκε την άσχημη έξοδο του Κουτσόπουλου.
ADVERTISEMENT
Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους, με το δεύτερο να ξεκινάει με γκολ... Συγκεκριμένα, ο Ανγκούλο έκανε δύο τα προσωπικά του τέρματα και 3 της ομάδας του κάνοντας το 3-1 στο 50΄. Ο Πανηλειακός είχε δοκάρι με τον Τσίτα στο 65' και στο 74' οι γηπεδούχοι τέλειωσαν το ματς... Ο Ανγκούλο πέτυχε χατ τρικ και έκανε το 4-1... Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 4-2 με τον Μπουντόπουλο.
Οι συνθέσεις:
Απόλλων Σμύρνης (Νίκος Κωστένογλου): Κουτσόπουλος, Χατζηζήσης, Γκόλιας, Κύργιας, Χατζής (64' Ενρίκο), Λαγός (78' Κυριάκος), Ανγκούλο, Αλίπιο (46' Φαρινόλα), Νανία, Κοτσώνης, Ηρακλής
Πανηλειακός (Φράνκο Περίλι): Γκίνης, Μπαξεβάνου, Τσέρα (46' Εμμανουήλ), Πούρνος (62' Μαζιώτης), Γεωργόπουλος (76' Δημητρουλόπουλος), Νικολόπουλος, Φορτούνης, Γραικός, Τσίτας, Κασνέτσι, Μπουντόπουλος
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
Νότιος όμιλος
Παρασκευή 24/10
ΑΟ Χανίων-ΑΕΚ 0-2 (75’ Μάνταλος, 86’ Κολοβέτσιος)
Σάββατο 25/10
Επισκοπή-Παναχαϊκή (αναβλήθηκε)
Φωστήρας-Αχαρναϊκός 0-2 (11’ & 92΄ Ιορδανίδης)
Ηρακλής Ψαχνών-Άλιμος 0-0
Κυριακή 26/10
Απόλλων Σμύρνης-Πανηλειακός 4-2 (4΄, 50΄ & 73΄ Ανγκούλο, 31΄ Λαγός/ 35΄ Τσίτας, 89΄ Μπουντόπουλος)
Δευτέρα 27/10
Παναιγιάλειος-Καλλιθέα
Η επόμενη (4η) αγωνιστική:
Επισκοπή - Ηρακλής Ψαχνών
Άλιμος - Παναιγιάλειος
Παναχαϊκή - Ερμιονίδα
Καλλιθέα - Απόλλων Σμύρνης
Πανηλειακός - Χανιά
Αχαρναϊκός- ΑΕΚ
Βόρειος όμιλος
Παρασκευή 24/10
Ολυμπιακός Βόλου-Απόλλων 1926 3-2 (7’ Κούτσι, 57’ Μακρυδημήτρης, 59’ Μπιτάνγκ - 26’ Ευσταθίου, 56’ Τσούτσης)
Σάββατο 25/10
Εθνικός Σερρών-Φωκικός 1-1 (65’ Μαρίνου - 67’ Γκατσέσα)
Τύρναβος-Ηρακλής 0-2 (31’, 74’ Λουκίνας)
Ζάκυνθος-Αιγινιακός 1-0 (10’ Ευθυμιάδης)
Κυριακή 26/10
Πιερικός-Αγροτικός Αστέρας 1-0 (49΄πεν. Μανίκας)
Δευτέρα 27/10
Λαμία-ΑΕΛ (18:00)
Επόμενη (4η) αγωνιστική:
Βόρειος όμιλος
Εθνικός Σερρών - Λαμία
Λάρισα - Πιερικός
Φωκικός - Αναγέννηση Καρδίτσας
Αγροτικός Αστέρας - Ολυμπιακός βόλου
Απόλλων 1926 - Τύρναβος
Αιγινιακός - Ηρακλής