ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Κατέρρευσε στο δεύτερο ο Ηρακλής και ηττήθηκε

Ο Ημίθεος αν και ήταν ανταγωνιστικός για ένα ημίχρονο, στην επανάληψη κατέρρευσε και γνώρισε βαριά ήττα με 85-49 από τον Ολυμπιακό στο Μέτσοβο

Με ήττα ξεκίνησε τις φιλικές του υποχρεώσεις στο Μέτσοβο ο Ηρακλής, καθώς έχασε με το βαρύ 85-49 από τον Ολυμπιακό.

Οι παίκτες του Γιάννη Καστρίτη ήταν ανταγωνιστικοί για ένα ημίχρονο, όμως στην επανάληψη κατέρρευσαν και οι Πειραιώτες με ένα επιμέρους σκορ 48-21 έφτασαν στη νίκη.

Από τους «κυανόλευκους» διασώθηκε ο Χάνλαν, ο οποίος πέτυχε 20 πόντους, ενώ άξιο συμπαραστάτη είχε τον Σούλερ με εννιά.

Τέλος, να αναφέρουμε ότι αποχώρησε τραυματίας από το παιχνίδι ο Γιώργος Γεωργάκης, ο οποίος χτύπησε λίγο πριν το τέλος του ματς στον αυχένα και του τοποθετήθηκε κολάρο.

Δεκάλεπτα: 14-13, 37-28, 59-38, 85-49