ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Ισοφάρισε το ρεκόρ του Φαν Νίστελροϊ ο Ρονάλντο!

Διαβάστε στο metrosport.gr το θέμα μετά το γκολ του Πορτογάλου στο Παρίσι

Μετά το 1-0 στο Παρίσι για την Ρεάλ Μαδρίτης ο Κριστιάνο Ρονάλντο στους 11 αγώνες του εντός του 2018 έχει ήδη βάλει 15 γκολ.

Ταυτόχρονα, έχει σημειώσει γκολ φέτος και στα οκτώ παιχνίδια του Champions League, βρίσκοντας δίχτυα 12 φορές.

Από κοινού με το περσινό, ισοφάρισε έτσι όσον αφορά τον αριθμό των συνεχόμενων αναμετρήσεων στο Champions League, τον Ρουντ Φαν Νίστελροϊ, που επίσης είχε βρει δίχτυα σε εννιά σερί παιχνίδια της διοργάνωσης.

Απλά, ο Πορτογάλος της Ρεάλ Μαδρίτης στα εννιά αυτά παιχνίδια (8 φέτος+1 πέρσι) έβαλε 14 γκολ, ενώ ο Ολλανδός στράικερ είχε φτάσει το 2003 τα 12 τέρματα.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έχει σκοράρει 16 γκολ στις 22 εμφανίσεις της Ρεάλ Μαδρίτης στο πρώτο ημίχρονο της φετινής σεζόν. Κόντρα στους Παριζιάνους βρήκε δίχτυα πάντως στο δεύτερο ημίχρονο...