ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Γκέλα ολκής για τη Δόξα, αγκαλιά με την παραμονή ΑΣΑ και Αιγινιακός

Ηχηρή σφαλιάρα για τους «μαυραετούς», που έχασαν με 1-0 από τον Παναιγιάλειο

Οδυνηρή εκτός έδρας ήττα για τη Δόξα Δράμας, που έχασε με 1-0 από τον προβληματικό Παναιγιάλειο.

Μετά από φάση διαρκείας στην εστία της Δόξας, ο Ζαφειράκης έκανε σέντρα-σουτ, η μπάλα έφτασε στον Σταματή, ο οποίος δεν είχε πρόβλημα να τη στείλει στα δίχτυα.

Η Παναχαϊκή εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την γκέλα του Κισσαμικού, καθώς πέρασε από το Αλκαζάρ, επικρατώντας 1-0 του Απόλλωνα Λάρισας.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Κυνηγόπουλος στο 82΄.

«Αγκαλιά» με την παραμονή στην κατηγορία είναι ο Εργοτέλης μετά το 4-1 επί του Καραϊσκάκη στο Παγκρήτιο.

Οι Κρητικοί ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στο 38΄ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κάιπερς. Στο 67΄ ο Σταματάκος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και στο αμέσως επόμενο λεπτό ήρθε και το 3-0. Από σκόρερ έγινε δημιουργός ο Σταματάκος και ο Κάιπερς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση καθάρισε τη νίκη για την ομάδα του.

Στο 87΄ ο Ιατρούδης με σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 και το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 4-1 με τον Λουκίνα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Βήμα παραμονής έκανε η Αναγέννηση, η οποία επικράτησε 1-0 του Πανσερραϊκού στην Καρδίτσα, χάρις το τέρμα του Παπαευθυμίου.

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Αιγινιακός επιβλήθηκε 2-0 της Σπάρτης.