ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Η Έβερτον υπέταξε τη Γιουνάιτεντ!

Έχοντας τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ τα «ζαχαρωτά» φιλοδώρησαν με τέσσερα τέρματα την ομάδα του Σόλσκιερ

Λίγες μέρες μετά τον αποκλεισμό από το Champions League, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υπέστη βαριά εκτός έδρας ήττα από την Έβερτον με 4-0 μέσα στο «Γκούντισον Παρκ».

Απίθανα πράγματα στο «Γκούντισον Παρκ», με την Έβερτον να ταπεινώνει τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με σκορ 4-0!

Ο χορός των γκολ άρχισε μόλις στο 13ο λεπτό με τον Ριτσάρλισον να κάνει το 1-0. 15 λεπτά μετά, ο Σίγκουρτσον έδωσε αέρα δυο τερμάτων στην Έβερτον, με τους παίκτες του Σόλσκιερ να τα έχουν χαμένα.

Το πάρτι για τα «ζαχαρωτά» συνεχίστηκε και στο δεύτερο μέρος. Στο 56΄ ο Ντιν ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, για να βάλει το κερασάκι στην τούρτα ο Γουόλκοτ στο 64΄, γράφοντας το τελικό 4-0.