ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

ΕΠΙΚΟ ματς με νικήτρια τη Γιουβέντους

Απίστευτο ματς ανάμεσα σε Γιουβέντους και Νάπολι με τη «Μεγάλη Κυρία» να νικά με 4-3

Η Γιουβέντους βρέθηκε να προηγείται με 3-0 κόντρα στη Νάπολι στο 62΄, οι «παρτενοπέι» ισοφάρισαν σε 3-3 και στο τέλος η «Μεγάλη Κυρία» πήρε τη νίκη με 4-3 χάρη σε αυτογκόλ του Κουλιμπαλί στο 92΄.

Η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι άνοιξε το σκορ με τον Ντανίλο στο 16ο λεπτό και τρία λεπτά αργότερα ο Ιγκουαΐν ήρθε να γράψει το 2-0 κόντρα στη Νάπολι.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 62΄, όμως οι «παρτενοπέι» αντέδρασαν και σ΄ ένα δίλεπτο σκόραραν δις και το παιχνίδι απέκτησε άγρια ομορφιά.

Αρχικά, ο Μανωλάς μείωσε σε 3-1, για να έρθει δυο λεπτά μετά ο Λοσάνο να κάνει το 3-2. Και στο 81΄ ο Λορέντσο ισοφάρισε σε 3-3, σοκάροντας τους φίλους της Γιουβέντους. Ωστόσο, για καλή της τύχη η «βέκια σινιόρα» πήρε τη νίκη-θρίλερ χάρις το αυτογκόλ του Κουλιμπαλί στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.