ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

«Επιασε» τετράδα η Λίβερπουλ με αγχωτικό διπλό στο Λέστερ

Η ομάδα του Κλοπ κέρδισε με 3-2 την Λέστερ σε ένα ματς με πολλές φάσεις και συγκινήσεις και ιδιαίτερο το πρώτο γκολ του Κουτίνιο φέτος

Επέστρεψε στις νίκες μετά από δύο αγωνιστικές η Λίβερπουλ «περνώντας» με 2-3 από το «King Power Stadium», νίκη που της επέτρεψε να πιάσει στην 4η θέση τις Τότεναμ και Γουότφορντ.

Το γκολ άνοιξε για την ομάδα του Κλοπ ο Σαλάχ στο 15ο λεπτό και οκτώ λεπτά αργότερα ο Φελίπε Κουτίνιο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με το πρώτο προσωπικό του γκολ τη φετινή χρονιά. Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο μέρος η Λέστερ μείωσε με τον Οκαζάκι, στέλνοντας μήνυμα στη Λίβερπουλ πως δεν θα κερδίσει εύκολα.

Στο 68ο λεπτό ο Χέντερσον έδωσε εκ νέου αέρα δύο τερμάτων στη Λίβερπουλ, όμως οι παίκτες της αγγλικής ομάδας δεν μπόρεσαν να πανηγυρίσουν όπως ήθελαν γιατί ο Βάρντι μείωσε σε 2-3 στο αμέσως επόμενο λεπτό. Στο 73΄ο Αγγλος επιθετικός έχασε πέναλτι και την ευκαιρία να ισοφαρίσει, αγχώνοντας την Λίβερπουλ. Τελικά η Λέστερ δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το ματς, μένοντας χωρίς νίκη μέσα στο μήνα Σεπτέμβριο.