ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Εμεινε από μπαταρίες ο Απόλλων, ανώδυνη ήττα από τον Κισσαμικό

Με ανατροπή στο δεύτερο μέρος, οι Χανιώτες έφυγαν νικητές από την Καλαμαριά με το εμφατικό 1-3

Δεν κατάφερε να ολοκληρώσει με θετικό τρόπο τη φετινή σεζόν ο Απόλλων Πόντου γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα από τον Κισσαμικό με 3-1.

Οι κοκκινόμαυροι αν και προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος με τον Κυβελίδη, στο δεύτερο «κατέρρευσαν» και δέχθηκαν τρία τέρματα. Η ήττα τους πάντως είναι ανώδυνη βαθμολογικά, καθώς η θέση τους στην πρώτη δεκάδα είναι εξασφαλισμένη εδώ και καιρό.

Το σκορ άνοιξε για τους «κοκκινόμαυρους» στο 20΄ο Κυβελίδης, όμως στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Χανίων έκανε την ανατροπή. Στο 48ο λεπτό ισοφάρισε ο Κουσκουνάς, δώδεκα λεπτά αργότερα ο Αρναρέλλης «έγραψε» το 1-2 ενώ ο Γκίνη στο 83΄πέτυχε το τρίτο γκολ της ομάδας του.